זה מה שייקרה לגוף שלכם אם תשתו יין כל יום! – באזזי

זה מה שייקרה לגוף שלכם אם תשתו יין כל יום!


568
568 points

יותר ויותר מחקרים מראים כי שתיית יין אדום כל יום טובה לבריאות: זה עוזר לגוף להפטר מרעלים וזה משפר את הפרודוקטיביות במוח.

זה מה שמצה אתר 'ברייטסייד' לגבי מה ייקרה לגוף שלכם אם תשתו כוס יין כל יום!

 

היום הראשון

"אני בת 28 ואני לא יכול לקרוא לעצמי מעריץ של אלכוהול. בערך פעם בשבוע, בדרך כלל ביום שישי או בשבת, חברים שלי ואני הולכים לבר או מסיבה בבית. לפעמים, אני פוגשת מישהו במהלך השבוע בשביל בירה.

כדי לעשות את הניסוי הזה, החלטתי לשתות כוס יין בארוחת ערב בבית כל יום. בחרתי יין צ'יליאני אדום טוב. יין אדום יבש, על פי כמה חוקרים ורופאים, יש לו את ההשפעה הטובה ביותר על בריאות האדם.

יום אחר יום יכולתי להבחין בשינויים שונים שקרו לגופי ולמצב הרוח שלי. כמה שינויים באמת הפתיע אותי.

 

בעיות שינה

אין לי נדודי שינה ואני בדרך כלל נרדמת מהר מאוד בסביבות 11 בלילה. אבל ביום השני או השלישי של הניסוי התחלתי לחוות בעיות שינה: התעוררתי בלילה ולא יכולתי להירדם. לאחר שביליתי 10-15 דקות בטלפון שלי, יכולתי סוף סוף לישון. למעשה, בסוף הניסוי התחלתי לישון כרגיל, ולא היו לי עוד בעיות כאלה. אולי זה היה איזו תקופת הסתגלות?

אני חושבת שאלכוהול השפיע על מחזור השינה שלי: היה קל להירדם, אבל התעוררתי בלילה.

 

בעיות קשב וריכוז

ניסיתי להבחין בכל השינויים שקרו לגופי. מדדתי את לחץ הדם שלי כל יום ואני יכולה להגיד את זה: אלכוהול לא השפיע על זה והלחץ היה נורמלי. לא היו בעיות אחרות כמו קושי לנשום או משהו כזה.

אבל משהו התברר לאחר סוף הניסוי. באופן מוזר, כאשר הפסקתי לשתות יין מדי ערב, הרגשתי לפעמים מנומנמת ועייפה: היה קשה להתרכז בעבודה. אני לא יודעת מה זה אומר, אבל אני מקווה כי תסמינים אלה ייעלמו בקרוב.

 

מצפון לא נקי

מעולם לא הבחנתי בכך קודם לכן, אבל במהלך ניסוי האלכוהול הזה, הבחנתי בכך: התחלתי להתעורר בלילה בצמא. אז, הייתי צריכה לשים כוס מים ממש ליד המיטה.

ובמיוחד בימים הראשונים, היתה לי הרגשה שאני עושה משהו לא בסדר, משהו רע. אולי, זה היה כי הייתי רגילה לשתות רק בסופי שבוע עם החברים שלי.

מצד שני, לא הייתי צריכה לחכות ליום מיוחד: כל יום, היה לי יום שישי שלי עם ארוחת ערב טעימה ויין טוב. אז, מאוחר יותר הבנתי שאין שום סיבה למצפון אשם: אף אחד לא גרם לי לשתות את כל הכוס, ואם אני רוצה, אני פשוט לא שותה באיזה ערב. הרגשתי טוב יותר והתחלתי ליהנות יותר מהערבים.

 

התחלתי לראות אנשים שבאמת רציתי לראות

במהלך הניסוי היו לי פחות פגישות שבהן הטעם היה לשבת ולשתות כוס יין עם מישהו. הזמנתי חברים למקום שלי או פשוט נשארתי בבית ולא הלכתי לשום מקום. אז, פגשתי רק את האנשים שהיוו לי עניין – מישהו ששמחתי לראות בבית שלי. חוץ מזה, אני מופנמת, אז נהניתי לבלות בבית הרבה יותר.

לא הפסקתי לפגוש את החברים שלי בסוף השבוע, אבל שתיתי יין במקום בירה ושתיתי מעט מאוד.

 

בעיות בעור

אולי זה בגלל שהתחלתי לעזוב את הבית פחות ולאכול יותר, אבל בסופו של דבר צברתי כמה קילוגרמים. למרבה הצער, שתיית אלכוהול אפילו לזמן כה קצר משפיעה על המראה: היו לי עיגולים שחורים מתחת לעיניים בגלל בעיות שינה.

בתחילה תכננתי את הניסוי במשך חודש, אך בסופו של דבר החלטתי לסיים אותו לאחר 3 שבועות. למרות שהבחנתי בשינויים חיוביים, השינויים בדרכי הרגישו אותי מודאגים.

 

היום ה- 20

 

 

 

 


What's Your Reaction?

כעס כעס
181
כעס
LOL LOL
150
LOL
OMG OMG
61
OMG
מבלבל מבלבל
61
מבלבל
פאדיחה פאדיחה
270
פאדיחה
כיף כיף
240
כיף
אהבה אהבה
120
אהבה
win win
270
win

תגובות