למה המושבים במטוסים תמיד כחולים? – באזזי

למה המושבים במטוסים תמיד כחולים?


552
552 points

האם אי פעם שמתם לב לצבע המושבים במטוסי התעופה? רוב הפעמים הם בצבע כחול, למרות שיש מקרים בודדים של יוצא מן הכלל. יש אנשים המניחים כי צבע זה נבחר בגלל שהוא מזכיר לנו את השמיים (בכל זאת, טיסה בשמי העולם), אבל מסתבר שההסבר לא כל כך פשוט!

 

אז למה המושבים הם בצבע כחול אתם שואלים?

המושבים הכחולים הראשונים נכנסו לשימוש לפני כמה עשורים, ועכשיו, כל חברות התעופה בוחורות בצבע הזה כריפוד במושבים שלהם. לדברי מדענים בריטיים, רוב האנשים משייכים את הצבע הכחול יחד עם אמינות ובטיחות – מה שגם מאוד חשוב לנוסעים שאינם סובלים מפחד טיסות. כמו כן, על פי המחקר, 90% מהאנשים מקבלים החלטות על האטרקטיביות של החברה בהתאם לצבע המותג שלה וגם של המושבים שלה.

יש סיבה מעשים מדוע חברות תעופה בוחרות במושבים כחולים – לכלוך, כתמים ושריטות פחות גלויים על הצבע הכחול. ולכן, המושבים האלה יכולים להיות בשימוש במשך תקופה ארוכה יותר של זמן – לעומת מושבים המכוסים בצבע ריפוד בהיר כדוגמת לבן או צהוב. עם זאת, מאז שפחות אנשים יכולים להרשות לעצמם לטוס במחקלה הראשונה, חברות תעופה רבות בוחרות להשתמש בצבע ריפוד בהיר במחלקה הראשונה.

 

עובדה מעניינת: בשנות ה- 70 וה- 80, חברות תעופה אחדות ניסו להשתמש בצבע ריפוד של המושבים אדום. אבל, הם גילו שהם צריכים לשנות את זה לכחול, כי התברר שהצבע האדום הגביר את רמת התוקפנות בקרב הנושאים.

 

באשר לחומרים שמהם עשויים המושבים, הם יכולים להיות מרופדים עם עור מלאכותי או בד. בדרך כלל, המטוסים המשמשים לטיסות ארוכות, המושבים מרופדים בבד – כי זה מאפשר לעור לנשום, וכך הנוסעים לא יזיעו או יחוו אי נוחות כלשהי.

עם זאת, עור מלאכותי עובד בצורה מושלמת עבור טיסות קצרות. הוא עמיד מאוד ללבוש – כך שגם משקאות שנשכו לא משאירים כתמים עליו.

 

הבד הקטן המונח על גב המושב נקרא אנטי-מקסאר. שמים אותו בעיקר על גב הכורסאות או המושבים במטוסים כדי שיהיה נוח לשים את הראש – כדי למנוע נזק כלשהו לרהיטים יקרים.


What's Your Reaction?

כעס כעס
180
כעס
LOL LOL
150
LOL
OMG OMG
61
OMG
מבלבל מבלבל
60
מבלבל
פאדיחה פאדיחה
270
פאדיחה
כיף כיף
240
כיף
אהבה אהבה
120
אהבה
win win
270
win

תגובות