מה הן המשרות הפופולריות ביותר בקרב פסיכופתים? – באזזי

מה הן המשרות הפופולריות ביותר בקרב פסיכופתים?


576
576 points

פסיכופתים הם אנשים סודיים, ערמומיים ולעתים קרובות נראים נורמליים לגמרי מבחוץ – ולכן לפעמים זה בלתי אפשרי לזהות אותם. אבל לרוב האנשים האלה יש רק דבר אחד משותף: הקריירה שלהם.

קווין דאטון, פסיכולוג וסופר בריטי, לומד שנים רבות פסיכופתיה. בהתבסס על מחקריו וניתוח מעמיק, הוא כתב את הספר, "חוכמת הפסיכופתים", שבו הוא חקר 10 מקצועות שאנשים מהסוגים האלה בוחרים רוב הזמן – משרות בקרב פסיכופתים.

 

עובד מדינה

לדברי הפסיכולוג, עובדי מדינה הם במקום העשירי ברשימת המשרות שהפסיכופטיים נוטים לבחור. הסיבה לכך היא כי אנשים כאלה רוצים כוח ושליטה אשר קל להגיע אליהם כעובדי ציבור.

היו מקרים שבהם הממשלה שכרה בכוונה אנשים מסוג זה כדי להתמודד עם בעיות מסויימות. לדוגמה, בשנת 2014, בריטניה שכרה פסיכופטיים כדי לשמור על הסדר במהלך המשבר – כי לאנשים כאלה (פסיכופטיים) אין רגשות עבור האחרים ואין להם קוד מוסרי, הם חכמים והגיוניים וזה אומר שהם יעשו את עבודתם בדיוק כמו שצריך!

 

שף

תפקידו של השף הוא גם פופלארי בקרב פסיכופטיים – ולאו דווקא בגל הסיבה שיש להם גישה קלה לסכינים ולאש. פסיכופטיים הם אנשים שמאוד עמידים ללחץ, וזוהי הסיבה שהם עובדים טוב מאוד בתנאים קשים כגון מטבח עסוק.

השף גורדון רמזי אמר פעם כי השפים הם אנשים מטורפים. הם אלגנטיים, עדינים ואובססיביים עם עצמם אך עדיין לעתים קרובות מאוד הם צריכים לעבוד כ- 100 שעות בשבוע וליצור אווירה אינטנסיבית. מטבח עסוק זה דבר מטורף לגמרי!

 

כומר

נראה כי עבודה בדת אמורה למשוך אנשים עם תכונות טובות כמו חסד ועזרה – אך זה לא תמיד מה שקורה בפועל.

סוכן FBI ותיק, הסביר מדוע פסיכופטיים בוחרים לעבוד בעבודה שקשורה לדת (כומר למשל). אחת הסיבות העקריות לכך היא שארגונים דתיים יכולים לעשות את מעשיהים ופעולותיהם של אחרים. מה גם, זה קל מאוד לקבל מידע על סחיטה ומניפולציה של אנשים אחרים בדת.

 

שוטר

שוטרים רבים משתתפים בפשיטות או עובדים באזורים מסוכנים נותים להיות פסיכופתים. הסיבה לכך היא כי פסיכופתים יודעים איך להישאר רגועים גם כשהם נמצאים במצבים מסוכנים או מלחיצים – כדוגמת השוטרים שלהלן. אפילו אפשר להגיד שהם מקבלים הנאה להיות ליד מצבים כאלה.

הסטטיסטיקה מראה כי 40% מהמשפחות של השוטרים, סובלים מאלימות במשפחה. זה קורה פעמיים יותר מאשר במשפחה רגילה.

עיתונאי

כדי להיות עיתונאי צריך תכונות אופי כמו קסם, חוצפה ואכזריות – וזה יותר ממספיק כדי לראות את השם שלך תחת מאמר חדש, כל יום, כדי להפוך אפילו את האדם הצנוע ביותר לאדם אגמוני.

זוהי עבודה מאוד מלחיצה במיוחד כאשר צריך לספק כמות עצומה ביותר של חומר תוך זמן קצר. זה דורש תחרותיות ולשאוף להיות הכי טוב (כי בכל זאת, יש הרבה כותבים במערכת אחת כלשהי). זוהי סביבת עבודה מושלמת לפסיכופתים.

מנתח

הפסיכואנליטיקאי קרל סוורד אמר כי הייתה לו שיחה עם נירוכירוג אלמוני כלשהו שאמר לו: "אין לי חמלה כלפי מי שאני עובד איתו. במהלך הניתוח, אני צריך להישאר עם דם קר ולעבוד כמו מכונה עם אזמל."

אחד המחקרים שנערכו לאחרונה על ידי המכללה המלכותית לרופאים, הראה כי מנתחים נותים להיות פסיכופתים בהשוואה לרופאים אחרים. החוקרים גם סבורים שהגיעו למסקנה למה זה קורה. הסיבה לכך הם אומרים, עשויה להיות בכך שהמנתחים להיות קרובות (הרבה יותר מכל רופא אחר) צריכים לקבל החלטות מהירות וקשות שעלולות לסתור את הקוד המוסרי (האתי). הם חייבים להישאר רגועים אפילו במצבים הכי אינטנסיביים – זו הסיבה מדוע היא אחת מהעבודות הקשות ביותר בעולם.

 

איש מכירות

בספר "עבודה עם מפלצות", המחבר כותב כי פסיכופתים בתוך צוות יכולים להוביל לעלייה משמעותית במכירות. יש להם את היכולת לתמרן – כי הם בעצם אנשי המכירות הטובים ביותר. הם אוהבים תחרות (כפי שהזכרנו קודם לכן) והם יכולים לנצח את יריבהם בקלות רבה. עבור המעסיקים – זאת תהיה האופצייה הטובה ביותר!

עורך חדשות

עבודה בתקשורת היא במקום השלישי בין העבודות הפופלריות ביותר בקרב פסיכופתים. עבודה כקריין רדיו או מגיש חדשות היא עבודה הדורשת להיות רגוע מול קהל. בנוסף לכך, תכונות כמו נרקיסיזם וקסם אישי, שימושיים במקצוע הזה ומסייעים לקידום הקרייה בקצב מהיר למדי.

 

עורך דין

אם ראיתם את הסרט "עו"ד השטן", אתם בוודאי יודעים שעבודה כעורך דין היא עבודה מלחיצה מאוד הדורשת כמות עצומה של קשה, מיומנות, דוברות ואת היכולת לבצע החלטות מוסריות. הרבה אנשים מאמינים לסטריאוטיפ שכל עורכי הדין הם שקרנים ללא כל קוד מוסרי שצמאים להרוויח כמה שיותר כסף (רודפי בצע).

לדברי פסיכולוגים, עורכי דין מצליחים צריכים להיות מסוגכלים לשקר ולהסתיר את רגשותיהם, ולא להקשיב למצופנם. בראיון שבוצע עם עורך דין מצליח נאמר כי "עמוק בתוכי יש רוצח סדרתי האורב איפשהו."

 

מנכ"ל

כמו שהזכרנו לעיל, פסיכופתים מרגישים נהדר תחת לחץ. לעיתים קרובות הם יוצרים כאוס המאפשר להם להיראות טוב יותר בעיני אחרים – כדי לנצח את המתחרים שלהם.

פסיכופתים רבים משתמשים בשיטה זו כדי לטפס בסולם הקריירה. מספר מחקרים מראים כי 4% ממנכ"לי החברות הגדולות בעולם הם פסיכופתים אמיתיים ו- 20% מהם מראים נטייה חזקה יותר. לכן, מנכ"לות היא הקריירה הרצוייה ביותר לפסיכופתים.

 


What's Your Reaction?

כעס כעס
90
כעס
LOL LOL
61
LOL
OMG OMG
270
OMG
מבלבל מבלבל
271
מבלבל
פאדיחה פאדיחה
180
פאדיחה
כיף כיף
150
כיף
אהבה אהבה
30
אהבה
win win
180
win

תגובות