5 דרכים מוכחות למנוע אלצהיימר! – באזזי

5 דרכים מוכחות למנוע אלצהיימר!


547
547 points

אלצהיימר מסווג כמחלה בלתי הפיכה, כלומר ברגע שיש לך את זה, אתה לא יכול לחזור לאופן שבו היית קודם. ישנם מיליוני אנשים מאובחנים עם מחלת אלצהיימר מדי שנה, עם הנתונים הסטטיסטיים להגיע 32% מהקשישים להיות מושפע. על פי מחקר מדעי שנערך לאחרונה, מוחו של אדם עם מחלת אלצהיימר משתנה 20 שנה לפני שהתסמינים מופיעים.

כאן, באתר, חקרנו דרכים שונות למניעת מחלת אלצהיימר ואספנו רשימה של דברים שכולנו צריכים להתחיל לעשות בגיל צעיר יחסית.

 

פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה יכולה להפחית את הסיכון למחלת אלצהיימר עד 50%, על פי קרן המחקר של אלצהיימר. לא רק פעילות גופנית שומרת על זרימת הדם, אלא גם מגבירה כימיקלים המגינים על המוח. פעילות גופנית נוטה גם להפחית חלק מהירידה הטבעית בחיבורי המוח המתרחשים עם ההזדקנות.

תרגיל לפחות 150 דקות בשבוע: לשלב כמה אימון אירובי וכוח בשגרה שלך. אם אתה רק מתחיל, אתה יכול לנסות לשחות או ללכת.
התחל להרים משקולות לבנות שריר ולשאוב את המוח שלך: הוסף 2-3 מפגשים של הרמת משקולות בשבוע. זה יגביר את מסת השריר ואת הסיוע בשמירה על בריאות המוח.

איזון תאום תרגילים: תרגילים אלה ייתן לך מיומנויות איזון נהדר באמצעות רוב השרירים שלך כדי למנוע ממך ליפול ולהישאר זריז.

 

חיי חברה

בני האדם הם יצורים חברתיים באופן טבעי. אנחנו אוהבים תשומת לב ותקשורת ואנחנו אף פעם לא לשגשג לבידוד. להישאר מעורב חברתי יכול למעשה להגן על המוח שלנו נגד מחלת אלצהיימר. חשוב לשמור גם לפתח רשתות חברתיות חזקות עם אנשים כדי למנוע אלצהיימר. לא רק זה לטובת המוח, אלא גם את בריאות הנפש שלנו.

אם אתה מאמין שאתה הופך להיות מבודד יותר ככל שאתה מתבגר, הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להיות חברתי יותר לפגוש אנשים חדשים:

הצטרף לקבוצה חברתית או לכיתה.
בקר במרכז הקהילתי המקומי.
קח כמה שיעורים בנושא שמעניין אותך.
לְהִתְנַדֵב.
פגוש את השכנים שלך.
צא לעתים קרובות יותר (סרטים, פארקים, בתי קפה וכו '…)

 

אכלו טוב יותר

אלצהיימר מתואר בדרך כלל כ"סוכרת של המוח ". הסיבה לכך היא כי כמה ראיות מראה קשר חזק בין מחלות / הפרעות מטבוליות ומערכת עיבוד האותות. באלצהיימר, נוכחות של דלקת ואינסולין בגוף מתנגדת נוירונים נפגעים ולמנוע תקשורת בין תאי המוח. על ידי התאמת דיאטה בריאה יותר, אתה יכול לעזור להפחית את הדלקת ולהגן על המוח.

צמצום הסוכר: הימנע סוכר ופחמימות פשוטות כגון קמח לבן, פסטה, אורז לבן, או כל דבר עם תוספת סוכר כי זה מוביל קוצים דרמטיים ברמות הסוכר בדם אשר ואז גורם דלקת במוח.
הימנעות משמנים מוקשים: שומני טראנס יכולים לגרום לדלקת והם גם מייצרים רדיקלים חופשיים, שניהם מזיקים למוח. נסו לצמצם את הצריכה של מזון מהיר ואוכל ארוז מראש.
לצרוך יותר אומגה -3: ה- DHA שנמצא בחומצות שומן אומגה -3 יכול לסייע במניעת מחלת אלצהיימר ודמנציה על ידי הפחתת פלאק עמילואיד ביתא.
תהנה כוס תה ירוק: צריכה קבועה של תה ירוק יכול לשפר את הערנות ואת הזיכרון אשר מאט את ההזדקנות של המוח. שתיית 2-3 כוסות תה יכול להועיל בריאות המוח שלך בטווח הארוך.
קבל כמה תוספי תזונה: הוכח כי דיאטה עשירה ויטמין B-12 וחומצה פולית יכול למנוע אלצהיימר מאז הם ויטמינים האחראים על היווצרות דנ"א ושמירה על תאי עצב בריאים ותאי דם אדומים.
תמיד לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל ספקים!

 

גירוי מנטלי

מחקרים מראים כי אנשים המנסים לנסות לחנך את עצמם ולקבל ידע רב יותר על נושאים שונים נוטים פחות לפתח מחלת אלצהיימר או דמנציה מאלה שלא. ישנם פעילויות מגרה שונות ומשחקי מוח שניתן לשלב בקלות לתוך אורח חיים יומיומי על מנת להבטיח גירוי מנטלי מקסימלי.

תרגול תרגול: התחל עם משהו פשוט, לדוגמה, התאמת פריטים עם מילים יתדות, יצירת תמונות, שינון רשימות מספרים, יצירת אסוציאציות וקישור פריטים בסדרה כדי ליצור רשימה.
תרגול 5 W של: נסה להתבונן, לשאול ולתאר כמו חוקר. הפוך את רשימת "מה, מי, מתי, איפה ולמה" חלק של שגרת היומיום שלך. לכידת פרטים אלה ישמור נוירונים שלך פעיל ומעוררים.
למד משהו חדש: נסה ללמוד שפה חדשה, להתחיל תחביב חדש, או ללמוד את ההיסטוריה והתרבות של ארץ אחרת. קרא את העיתון היומיומי או ספר אינפורמטיבי. ככל שהאתגר גדול יותר, כך גדלה התועלת.
התחל לשחק במשחקים אסטרטגיים: משחקי אסטרטגיה, פאזלים וטייסים במוח מספקים אימון נפשי גדול. הם מתבססים על יכולתו של המוח ליצור ולהחזיק באסוציאציות קוגניטיביות. נסה כמה תשבצים, משחק קלפים, משחקי לוח, ומילים / מספר משחקים כגון סודוקו ו Scrabble.
לעשות את זה אחרת: שגרתי וחזרה ליצור זיכרון שריר שהופך את המוח שלך פחות פעיל כשזה מגיע לעשות דברים שונים. מנסה משהו חדש יעורר ו לחדד את המוח. לדוגמה: לקחת נתיב אחר לגמרי, או לארגן מחדש את הקבצים שלך, לעשות דברים עם היד הלא דומיננטית שלך, או לנסות לכתוב דברים למטה לאחור. לשנות את הרגלי באופן קבוע על מנת ליצור מסלולים חדשים.

 

שינה טובה

זה נפוץ מאוד עבור אנשים הסובלים ממחלת האלצהיימר לחוות נדודי שינה ובעיות שינה אחרות. מחקר חדש הראה שהשינה המופרעת אינה סימפטום למחלת האלצהיימר, אלא היא מהווה גורם סיכון.

שינה ירודה שווה רמות גבוהות יותר של בטא עמילואיד – שהוא חלבון המוח סתימה שמונע שינה עמוקה (REM שינה) אשר אחראי על היווצרות הזיכרון. אם חוסר שינה משפיע על החשיבה שלך ואת מצב הרוח שלך, יש לך סיכוי גדול יותר לפתח מחלת אלצהיימר.

לשקול מחדש napping: למרות לקיחת תנומה היא דרך מצוינת לטעון, זה מחמיר את נדודי השינה שלך. אם אתם סובלים מנדודי שינה, להימנע מנמנם לגמרי ולחכות לטעון את הסוללות שלך בסוף היום.
בנה טקס ערב מרגיע: שעה או שעתיים לפני שאתה הולך לישון הוא הזמן האידיאלי כדי להכין את המוח שלך נפשית לשינה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להפוך את האורות בצורה משמעותית ואולי להדליק כמה נרות כדי להגדיר את מצב הרוח. קח אמבטיה ארוכה ומרגיעה להיפטר מרעלים בגוף ולנסות לקרוא ספר, אבל לשמור על זה קל. כאשר פולחן זה הופך להרגל, המוח שלך יפרש אותו כאות שהגיע הזמן לישון.
יצירת לוח זמנים לשינה: נסה לחזק את המקצבים היומיים שלך על ידי הליכה למיטה והתעוררות באותו זמן בכל יום. בדרך זו, השעון של המוח שלך יגיב על סדירות.
להשתיק את הקול הפנימי שלך: לפעמים מתח, חרדה, רגשות שליליים, או אפילו רק את העובדה כי המוח שלנו הוא לא מוכן נפשית לשינה, אנחנו מתחילים לשמוע את הקול הפנימי שלנו לשאול שאלות אקראיות וזה משאיר אותנו ערים. אם אתה מוצא את עצמך באחד המצבים האלה, שלה טוב יותר לקום מעגל בחדר כמה פעמים, נסה לקרוא משהו שאתה מוצא משעמם יחסית, ואז לחזור למיטה. אל בכל אחד מהרגעים האלה, הבט בטלפון שלך מכיוון שהוא ישמור אותך ער.


What's Your Reaction?

כעס כעס
270
כעס
LOL LOL
240
LOL
OMG OMG
150
OMG
מבלבל מבלבל
150
מבלבל
פאדיחה פאדיחה
60
פאדיחה
כיף כיף
30
כיף
אהבה אהבה
211
אהבה
win win
60
win

תגובות